ART / Lithographs / Litograph in colors 7528418
*
nr 752 8418
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson, Stockholm, signerad -812 293/360, sheet: 47x63,
Stig Claeson, Stockholmsmotiv, signerad -812 293/360, bladets mått: 47x63, oramad
Estimate:
500
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday April 9 2012
at 17:53:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/4 21:48:06
1
300 kr
6/4 18:30:46
1
550 kr
6/4 22:22:58
2
700 kr
7/4 21:12:43
1
Vinnande bud
9/4 17:44:29
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
-
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56
-
7293 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:42
*
LITOGRAPH IN COLORS
nr 752 8418
LITOGRAPH IN COLORS
Stig Claeson, Stockholm, signerad -812 293/360, sheet: 47x63,
Stig Claeson, Stockholmsmotiv, signerad -812 293/360, bladets mått: 47x63, oramad
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday April 9 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
4/4 21:48:06 | 1 | 300 kr |
6/4 18:30:46 | 1 | 550 kr |
6/4 22:22:58 | 2 | 700 kr |
7/4 21:12:43 | 1 | Vinnande bud |
9/4 17:44:29 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stig claeson stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46 -
7064 LITOGRAPH IN C..
Jordi Arkö (b. 1951), Sweden. Röde orm. Signed, nu..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:56 -
7293 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:42